Parafínový zábal

Parafín je speciální vosk, který se získává při destilaci ropy a je obohacený vitamínem E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo, proto se používá k léčebným i kosmetickým účelům.

Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické.

 

Použití parafínu:

  • zhrublá, mozolovitá a suchá pokožka se zvláční a zjemní
  • odstraňuje odumřelou kůži na rukou a nohou, řeší popraskané paty 
  • ke zvýšení lokálního prokrvení - pomoc při problémech s nízkým prokrvením (tzv. studené nohy či ruce
  • jako relaxace pro kosterní svalstvo, uvolňuje stažení svalů a při křečích
  • pomáhá od bolesti a ztuhlosti, od chorob pohybového aparátu, úlevuje při chronické artróze, revmatoidní artritidě, chorob drobných kloubů končetin
  • má vliv na vstřebávání otoků, lepší hojení ran
  • zlepšuje stav kožních nemocí, jako je třeba lupénka

 

Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby. Jedná se v podstatě o lokální termoterapii (teploléčbu), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních. Zvýšením prokrvení kůže lépe absorbuje minerály obsažené v parafínu.

Parafín je vhodný zejména v chladných obdobích, ale také když chceme svým rukám i nohám dopřát péči a sobě relaxaci. Zejména na podzim a v zimě podstupují naše ruce zátěžovou zkoušku – chladné počasí, mráz a následně suchý vzduch v místnostech pokožku rukou vysušují, je pak zarudlá, vrásčitá a v krajních případech popraskaná. Parafín pokožku vypíná a vrací ji pevnost a pružnost.

Po zábalu se může objevit mírné zarudnutí vlivem teploty parafínu, které brzy zmizí a potom již uvidíte změnu - kůže, která byla suchá a hrubá, dosáhne jemnosti a zdravého vzhledu.

 

Jak často docházet na parafín?

Četnost návštěv je čistě na Vás. Kúra by se ale měla opakovat přibližně každý měsíc.
Celé ošetření trvá cca půl hodiny.

Novinky

Lázně

05.02.2019 20:52
Dnes, 5.2., jsem odjela do lázní a vracím se až 5.3., tudíž tento měsíc budu pouze na telefonu 732 525 853. Kdykoli mi ale můžete zavolat... V salónu budu až od 6.3. 2019. Omlouvám se za případné komplikace a děkuji za pochopení!

Pozor!!! Změna adresy!

10.08.2015 06:06
Od 1.9. 2015 mě už nenajdete na starém místě, v Boutique Jana, ale na novém působišti a v úplně novém salónu, v Bella studiu. Stále budu v centru, v Pražské ulici (naproti DM drogerii), kousek od zastávky autobusu - Jiráskovy sady. Nemusíte mít tak strach, že bych pro vás byla hůře dostupná a stále...

Změna telefonního čísla

23.04.2015 07:34
Ačkoli jsem všem svým stávajícím zákazníkům posílala zprávičku, asi ne všem došla...proto sledujte můj web! A pro všechny budoucí zákazníky alespoň tady... :-) Měním své telefonní číslo na 732 525 853. Všem přeji nádherné slunečné a rozkvetlé jaro! 

Napište mi!

13.02.2014 22:24
Byli jste spokojeni? Chcete se podělit o své zkušenosti? Chcete získat více informací? Nebo více nabízených služeb? Neváhejte mě kontaktovat. Vaše názory jsou cennými podněty k neustálému zlepšování mých služeb. Navíc jakákoliv pochvala od spokojeného zákazníka je tou nejlepší odměnou mé...

Vítejte na mém novém webu!

13.02.2014 22:23
Spustila jsem nové internetové stránky, na kterých najdete kromě výčtu služeb i přehled aktualit. Budu Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových službách, které nabízím.